Advanced Simulation Technology

Advanced Simulation Technology

When you simulate, you see something you could not see before

Modern powertrains are unthinkable without simulation

Combining simulation and testing is the turbo of innovation

نرم افزارهای پیشرفته طراحی قوای محرکه

شرکت AVL مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی قدرتمند و چند بعدی جهت طراحی موتور، قوای محرکه و همچنین تست مجازی آن را ارایه می‌دهد که کاربران و متخصصین را قادر به استفاده از راه حل‌های چند‌گانه به‌عنوان بخشی جدا ناپذیر از فرآیند توسعه و طراحی قوای محرکه می‌سازد. 
پلتفرم نرم افزارهای شبیه‌سازی شرکت AVL قابلیت ارتباط مستقیم با سایر نرم افزارهای مرتبط با سلول تست، کالیبراسیون و ... را دارا می‌باشند.
جهت آشنایی بیشتر با پلتفرم نرم افزارهای طراحی و توسعه قوای محرکه شرکت AVL فایل PDF زیر را ملاحضه فرمایید. 
AST General Presentation.pdf

اطلاعات بیشتر


 1. AVL Fire

  نرم‌افزار AVL FIRE نرم افزاری قوی و چند منظوره ترمو-سیالاتی سه بعدی می‌باشد که به صورت خاص بر روی کاربری جریان سیال و احتراق در موتورهای احتراق داخلی تمرکز دارد.
  این نرم‌افزار CFD  شامل ماژول‌ها، ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص برای برآورده کردن نیازمندی‌های تحقیق و توسعه ای در زمینه قوای محرکه می‌باشد. 
  نرم افزار AVL Fire پیشرو در زمینه تحلیل و مدلسازی موتورهای احتراق خودروها و هواپیما می باشد. این نرم افزار قابلیت تحلیل حرارتی-دینامیک سیال (Thermo-Fluid Dynamics) و جریان سیال (Fluid Flow) را دارد.
  از ویژگی های این نرم افزار می توان به دقت بالا و تحلیل دقیق هندسه های پیچیده و سرعت بالای نرم افزار در کنار مدلسازی فیزیکی و شیمایی اشاره کرد.
  اطلاعات بیشتر

 2. AVL Boost

  نرم افزار AVL BOOST  به عنوان یکی از نرم‌افزارهای موجود در بسته نرم‌افزاری AWS(AVL Work Space) ، نرم‌افزاری تک بعدی برای شبیه‌سازی مجازی موتور از مراحل مقدماتی طراحی موتور به منظور برآورد قدرت، گشتاور، مصرف سوخت و…  تا مرحله کالیبراسیون موتور می‌باشد. بکارگیری مدل‌های پیشرفته امکان برآورد دقیق عملکرد موتور، آکوستیک و ارزیابی عملکرد کاتالیست اگزوز خروجی را برای این نرم‌افزار فراهم آورده است. از دیگر ویژگی‌های جدید این نرم‌افزار که آن را از رقبا متمایز ساخته است امکان انجام بهینه‌سازی پارامترها به روش (DOE) و الگوریتم ژنتیک (به‌عنوان نمونه حداقل میزان آلاینده‌ها، حداقل مصرف سوخت و حداکثر قدرت و گشتاور موتور) را فراهم می‌سازد و قابلیت اتصال به نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای کالیبراسیون موتور مانند AVL CAMEO را دارا می‌باشد.

  این نرم‌افزار برای انجام تحلیل‌های دقیق 3 بعدی قابلیت اتصال به AVL FIRE را دارد (1D-3D Coupling) .
  همچنین جهت بهینه‌سازی مصرف سوخت در سیکل‌های رانندگی خودرویی می‌توان آن را به نرم‌افزار AVL CRUISE کوپل نمود.
  اطلاعات بیشتر

 3. AVL Cruise

  نرم‌افزار AVL CRUISE از قدرتمندترین و سازگارترین نرم‌افزارهای موجود در صنعت برای آنالیز سیستم‌های قوای محرکه و خودور می‌باشد. شرکت AVL این نرم‌افزار را به‌عنوان ابزاری جهت شبیه‌سازی سیستم قوای محرکه و خودرو توسعه داده است.
  این نرم افزار در تمام زنجیره طراحی و توسعه محصول از طراحی مفهومی گرفته تا تولید محصول بکار برده می‌شود.
  قابلیت بهینه‌سازی پارامترها، امکان انطباق مجموعه‌ها و زیر‌مجموعه‌های مختلف قوای محرکه و تحلیل یکپارچه عملکرد آنها در خودروی کامل در دنیای مجازی  (پیش‌بینی توان هر چرخ، میزان مصرف سوخت، آلاینده‌ها، شیب پیمایی خودرو و …)  در مراحل اولیه طراحی خودرو آن را به نرم‌افزاری متمایز که نقش به‌سزایی در کاهش هزینه‌های طراحی و توسعه خودروی جدید دارد، تبدیل نموده است.
   این نرم‌افزار می تواند سیستم‌های انتقال قدرت معمولی تا سیستم‌های هیبریدی بسیار پیشرفته و اتومبیل‌های کاملا الکتریکی را پشتیبانی کند.
  کروز با استفاده از پلتفرم‌های از پیش آماده تحلیلی و محاسباتی خود باعث کاهش چشمگیر زمان تحلیل‌های مهندسی در فرآیند طراحی خودرو و انطباق قوای محرکه با خودرو می‌شود. 
  اطلاعات بیشتر

 4. AVL Excite

  نرم افزار AVL EXCITE به عنوان عضو دیگر از بسته نرم افزاری AWS (AVL Work Space) بهترین ابزار برای انجام تحلیل‌های دوام قطعات آکوستیک مجموعه‌های موتور و انتقال قدرت است. 
  این نرم افزار توسط قریب به اتفاق طراحان و تولید‌کنندگان موتور و قوای محرکه به عنوان پلتفرم اصلی تحلیل تنش، دوام قطعات و تحلیل‌های NVH مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  شرکت AVL  با دارا بودن سالها تجربه در زمینه طراحی و توسعه موتور، از مدل‌های ریاضی دقیق، معتبر و صحه گذاری شده‌ای در این نرم‌افزار استفاده نموده که نتایج حاصل تا حد بسیار قابل قبولی با دنیای واقعی تطابق داشته باشند. کاربردی بودن و قابل اتکاء بودن نتایج و خروجی‌های این نرم افزار، AVL EXCITE را به نرم‌افزاری منحصر به فرد و بدون رقیب تبدیل نموده است.
  ماژول‌های مختلف این نرم افزار و کاربردهای هر یک عبارتند از:

  AVL EXCITE Designer – Crank Train and Driveline Design Analysis
  AVL EXCITE Power Unit – Crankshaft Dynamics and Strength
  AVL EXCITE Power Unit – Elastohydrodynamic Contact Models
  AVL EXCITE Power Unit – Dynamics and Acoustics of Power Units and Drivelines
  AVL EXCITE Power Unit – Transmission & Driveline
  AVL EXCITE Power Unit – Electromechanics
  AVL EXCITE Fatigue – Fatigue Strength Analysis Based on FE-Safe
  AVL EXCITE Power Unit – EXCITE FEA Linear – Integrated FE Solver Based on Abaqus
  AVL EXCITE Timing Drive – Layout and Modification of CAM Profiles
  AVL EXCITE Timing Drive – Value Train Dynamics
  AVL EXCITE Timing Drive – Chain / Belt Drives and Gear Train Dynamics
  AVL EXCITE Piston & Rings – Piston Dynamics
  AVL EXCITE Piston & Rings – Piston Ring Dynamics, Blow-BY and LOC
  AVL Design Explorer – Design of Experiments and Optimization

  اطلاعات بیشتردانلود کاتالوگ نرم افزارهای AVL

AVL Advanced Simulation Technologies Catalog